Cmentarze komunalne


Godziny otwarcia:

kwiecień – wrzesień 7:00 – 20:00
październik – marzec 7:00 – 18:00

Cmentarz Rakowicki

Najstarsza nekropolia Krakowa, założona w 1801-2 r. na terenie podmiejskiego wówczas folwarku Bosackiego, w związku z wydanym zakazem pochówków na dotychczas istniejących cmentarzach przykościelnych w obrębie miasta.

Cmentarz Podgórski

W chwili, gdy na starym cmentarzu wyczerpały się miejsca i nie było możliwości jego poszerzenia, w 1900 r. założono nowy cmentarz dla mieszkańców Podgórza oraz okolicznych wsi.

Cmentarz Prądnik Czerwony

Jest jedną z dwóch, obok Cmentarza w Grębałowie, nekropolii założonych po wojnie w związku ze znacznym rozwojem terytorialnym i demograficznym Krakowa.

Cmentarz Grębałów

Zajmuje powierzchnię 25,36 hektara. Pierwsze pochówki miały tutaj miejsce w październiku 1964 r. Cmentarz liczy około 28 tys. grobów.

Cmentarz Bronowice

Założony w 1909 r., zlokalizowany został na łagodnym stoku wzgórza Pasternik jako cmentarz parafialny. Po wojnie przejęty pod zarząd komunalny.

Cmentarz Mydlniki

Jest jednym z najmniejszych cmentarzy komunalnych w Krakowie, który zajmuje powierzchnię 1,20 hektara.

Stary Cmentarz Podgórski

Jest to najstarszy cmentarz komunalny na terenie obecnego Krakowa. Został założony niedługo po roku 1786 (na skutek dekretu cesarza Austrii Józefa II z 1784 r.).

Cmentarz Prokocim

Cmentarz założony w 1917 r., jako parafialny przy Parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady.

Cmentarz Wola Duchacka

Cmentarz założony w 1922 r., zajmuje powierzchnię 1,25 hektara.

Cmentarz Pychowice

Jest jednym z mniejszych cmentarzy komunalnych w Krakowie. Zajmuje powierzchnię 0,49 hektara. Pierwsze pochowanie miało tu miejsce w 1927 r.

Cmentarz Kobierzyn - Lubostroń

Pierwsze pochówki odbyły się tutaj w 1933 r.

Cmentarz Maki Czerwone

Cmentarz administrowany przez ZCK od 1985 r., powstał najprawdopodobniej w 1917 r. przy ówczesnym Zakładzie Psychiatrycznym.

Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich

Centrum Pogrzebowe “KLEPSYDRA” z Łodzi realizuje Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich w Krakowie przy ul. Wielogórskiej 16.

LOKALIZATOR GROBÓW
https://klepsydrakrakow.grobonet.com/grobonet/start.php